Ilmus esimene eestikeelne sotsiaalteaduste meetodite üldõpik

Mikko Lagerspetz
Mikko Lagerspetz Autor/allikas: Scanpix/Postimees/Egert Kamenik

TLÜ kirjastuselt ilmus Mikko Lagerspetzi "Sotsiaalteaduste uurimise meetodid – sissejuhatus ja väljajuhatus", mis on esimene eestikeelne sotsiaalteaduste meetodite üldõpik. Teos sisaldab harjutusi ja näiteid Eesti ja teiste riikide sotsioloogide töödest.

 

"Raamatu kõige suuremaks väärtuseks võib pidada sotsioloogiliste teooriate ja uurimismetodoloogia järjekindlat ja põhjalikku seostamist empiirilise uurimistööga. Tegemist on esimese eestikeelse tervikliku ja põhjaliku ülevaatega sotsiaalteaduslike uuringute metodoloogiast. Sellisena on see äärmiselt oluline täiendus senistele sotsioloogiliste uurimismeetodite õpikutele, eeskätt Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi veebiõpikule "Samm" ja Liina-Mai Toodingu õpikule "Andmete analüüs ja tõlgendamine sotsiaalteadustes"," iseloomustas Tartu Ülikooli emeriitprofessor Peeter Vihalemm.

Raamatu autor Mikko Lagerspetz on olnud Eesti Sotsioloogide Liidu president ja sotsioloogiaprofessor EHIs ja TLÜs. 2006. aastast on ta sotsioloogiaprofessor Åbo Akadeemias.

Raamat ilmus TLÜ kirjastuse sarjas "Gigantum Humeris" ja on valminud Haridus- ja Teadusministeeriumi programmi "Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013-2017" raames.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: