Noored näitavad Viljandis, et klassikaline helilooming on siiani elujõuline ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ronja Soopan

Tänasest algas Viljandi muusikakoolis noortele mõeldud suvine loovuskool, mis keskendub erinevate loomevaldkondade ühendamisele heliloominguga.

"Räägime sellest, kuidas helilooming muutub rahaliseks sissetulekuks ja kuidas oma muusikat registreerida. Sel aastal pakkusime noortele võimaluse eelnevalt valida erivate muusikavaldkondade vahel: kujundusmuusika, animatsioon ja improvisatsioon ning autorilooming. Meie üllatuseks valisid enamus noori just viimase - kõige rohkem registreerus noori klassikalise autoriloomingu õpitubadesse, mis tähendab, et see pakub noortele jätkuvalt huvi," ütles Loomelabori peakorraldaja Kristo Matson.

Ta lisas, et tänapäeva nuti-ühiskonnas, kus tehnoloogilised saavutused ning valdkondi ühendavad distsipliinid järjest populaarsust koguvad, maksab sellise valiku üle ainult rõõmustada. "See kinnitab, et klassikaline helilooming on jätkuvalt elujõuline ning loov muusikaline mõtlemine põlvkondade ülene," arvas Matson.

Viljandi muusikakoolis toimuv noorteprogramm kätkeb autoriõigusega seotud teemasid, sissejuhatust arvutimängude helimaailma, pärimusmuusika töötuba kui ka kohtumist filmi- ja animatsioonimuusika valdkonnas tegutsevate autoritega. Lisaks professionaalsele juhendamisele, stuudio ja salvestuspraktikale ning inspireerivatele loengutele on noortel võimalik osa saada Hüpassaare rabamatkast, Mart Saare majamuuseumi külastusest ning ühisest mõttekojast värskes õhus. Noored saavad individuaalset juhendamist õppejõududelt, ning kohtuvad muusikaekspertide ja heliloojatega, kelle hulka kuuluvad näiteks Tauno Aints, Erkki Pärnoja, Maria Kõrvits, Liis Viira ning Kristo Matson. 

Loomelabor on mõeldud noortele vanuses 15-23 eluaastat.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: