Heliloomingu suvekoolis kuulatakse linnulaulu

Algas registreerimine 8. kuni 13. augustini Viljandis toimuvasse Loomelaborisse, mis on Eestis ainus noortele suunatud heliloomingu suvekool. Noored omandavad teadmisi nii helilooja Helena Tulve kui ka zoo-semiootiku Aleksei Turovski juhendamisel.
Loomelabori eesmärgiks on pakkuda noortele enesetäiendamis- ja väljendamisvõimalust ning professionaalset individuaalset juhendamist. Suvekooli oodatakse noori, kes on avatud mõtlemisega, tahavad mõtestada ümbritsevat, on huvituvad muusikast ja soovivad seda ise luua. Peamine sihtrühm on muusika- ja huvikoolide vanemate klasside ning gümnaasiumi- ja keskastme õpilased. Oodatud on kõigi muusikaerialade õpilased ning loomingulised noored. Loomelabor toimub kolmandat korda. Kahe aasta jooksul on suvekoolist osa võtnud ligi kuuskümmend noort.
"Loomelabor on hetkel ainuke noortele suunatud suvekool, mis tegeleb klassikalise kompositsiooni õpetamisega. See on oluline nii uute heliloojate kasvulavana, kui ka üldises plaanis selle jaoks, et meil oleks jätkuvalt haritud ja huvitatud kuulajaid nüüdismuusika jaoks," põhjendas Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill suvekooli vajadust ja senist populaarsust.
Loomelabori teemaks on tänavusest festivalist Eesti Muusika Päevad inspireeritult küsimus "roheline heli?", mille puhul keskendutakse linnulaulule. Õppekava tuumaks on zoo-semiootiku ja parasitoloogi Aleksei Turovski loeng muusikast linnulaulus ning pedagoogi ja muusikateadlase Maia Lilje loeng linnulaulust muusikas. Loenguid peavad ka heliloojad Helena Tulve (enda looming ning seosed loodusega), Einike Leppik (audiovisuaalne looming), Sander Mölder (elektrooniline muusika, kontrollerism). Individuaalsete juhendajatena on kaasatud heliloojad Tauno Aints, Liis Viira ja Maria Kõrvits.
Toimetaja: Kaspar Viilup