Võrus toimub puhkpillifestival ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võru linn on aga taas täitunud vaskpilli muusikaga. Viiendat korda toimuv Eduard Tamme nimeline Võru puhkpillifestival on sinna kokku toonud enam kui 100 muusikakooli noort üle Eesti, kellest loodetakse kasvulava puhkpilliorkestritele.

Eesti kõige viljakamaks puhkpilli orkestrile kirjutavaks heliloojaks nimetatud Eduard Tamm siidrus 1923. aastal Tallinnast Võrru muusikalist tegevust juhtima. Nüüd, peaaegu 100 aastat hiljem tulevad Võrumaaga seotud puhkpilli õpetajad Eduard Tamme jälgedes kord aastas Võrru, et lihvida puhkpillihuviliste noorte mänguoskust.

Eduard Tamme nimelise puhkpillifestivali üks korraldajaid Urmas Himma ütles, et festivalil pakutakse õppimisvõimalist kõigile.

"Me pakume ikkagi õppimisvõimalust absoluutselt kõigile, meil on kõikide pillide õpetajad, kes tegelevad hommikupoolikuti pillirühmades oma õpilastega," ütles Himma.

Ja et lastel oleks siht silme ees kuhu rihtida, on tänavusele festivalile tulnud mesitriklasse tegema kui ka kontserte andma Austria brasskooseis SoundINNBrass.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: