Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lätlased, leedukad, eestlased ja soomlased hakkavad koos vaskpille puhuma

Kuuekümne liikmelist rahvusvahelist vaskpilliorkestrit kuuleb Tallinnas üsna harva. Baltic Nordic Brass Academy festival tõi kokku noored muusikud Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest ning festivalil tuleb esiettekandele Pärt Uusbergi just sellele orkestrile kirjutatud uudisteos.

Pärt Uusbergi uudisteos on Kihnu vaimuliku rahvaviisi "Nüüd Jumalale austust" seade, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Ma ise mängisin trompetit Rapla kirikuorkestris ning kuna meie proovid olid pühapäeva hommikuti, siis tihtilugu need lõppesid jumalateenistusel mängimisega," selgitas Uusberg ja lisas, et tänu sellele on talle hingelähedane vaskpuhkpillli kõla kirikus.

"Ma leidsin ilusa Kihnu vaimuliku rahvaviisi ja mulle tundus, et see sobis avama mistahes kontserti," sõnas helilooja.

Nelja riigi muusikaülikoolide trompeti-, trombooni-, metsasarve- ja tuubamängijaid ühendava muusikasündmuse raames toimub kaks suurejoonelist kontserti, kus esitusele tuleb mitmekülgne kava erinevate aegade muusikast.

1.˗5. novembrini toimuva vaskpillifestivaliga tähistatakse Eesti, Soome, Läti ja Leedu 100. aastapäeva. Kontserdid on kuulajatele tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: