Narva muuseumi juhi konkurss nurjus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1513598700000 | amCalendar}}
Foto: erakogu

Esmaspäeval nurjus Narva muuseumi juhi valimine, kuna ükski kandidaat ei saanud äravalituks vajalikku lihthäälte enamust. Uue juhi leidmiseni täidab muuseumijuhi kohuseid teadusjuht Ivo Posti.

"Kuueliikmelises nõukogus jagunesid hääled kolm-kolm," ütles ERR-i uudisteportaalile muuseumi nõukogu esimees, kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Sits. Äravalituks olnuks vaja lihthäälte enamust.

ERR-ile teadaolevalt pääsesid lõppvooru Narva muuseumi teadusjuht Ivo Posti ja muuseumi endine nõukogu liige, keskerakondlane Eldar Efendijev.

Narva muuseumi nõukogu otsustas kuulutada välja uue konkursi. Eeldatavalt on dokumentide esitamise tähtaeg 21. jaanuar 2018. Senikaua täidab juhatuse liikme kohuseid teadusjuht Ivo Posti, sest muuseumi senise juhi Andres Toode nädala võrra pikendatud tööleping lõppes esmaspäeval.

Narva muuseumi juhiks kandideerisid lisaks Postile ja Efendijevile muuseumi senine juht Andres Toode, Vaivara Sinimägede muuseumi juhataja Ivika Maidre ning Narva linna arhitektuuri- ja linnaplaneerimise ameti vanemspetsialist Dmitri Šutov.

Muuseumi juhti valivasse nõukogusse kuuluvad riigi poolt Tarvi Sits (kultuuriministeerium), Krista Nelson (rahandusministeerium) ja Jaanus Villiko (Tartu Ülikooli Narva kolledž). Narva linna poolt on nõukogus Tatjana Stolfat, Ilja Fjodorov ja Aleksei Mägi, kes kõik on Narva linnavolikogu ja Keskerakonna liikmed, nagu ka nende poolt muuseumi juhiks eelistatud Efendijev.

"No selles suhtes on ju salajane hääletus, igaühel on üks hääl ja toetatakse talle meelepärast kandidaati. Eks meil neid patiseise on siin ka varem olnud, aga ma loodan, et me ühel hetkel saame ikkagi sellest üle," ütles nõukogu esimees Tarvi Sirts "Aktuaalsele kaamerale".

Narva esindajate arvates ei sega ebamäärane olukord ajutisel juhil alustada suhete parandamist linnavõimuga, kuna just suhetest oleneb muuseumi tuleva aasta rahastamine. "Vaatame ikkagi kõigepealt, mida mõtleb ja kuidas tõendab oma oskusi ajutine juhatuse liige," lausus nõukogu liige Ilja Fjodorov.

Narva linn on sel aastal muuseumile võlgu jäänud 70 000 eurot ja ka tuleva aasta rahastamine on veel kinnitamata.

"Ma eeldan seda, et kõik pooled istuvad rahulikult maha, me räägime läbi, saame aru, mis on kellegi jaoks oluline, miks üldse selline situatsioon on tekkinud ja hakkame seda arutama. Eks ta loomulikult võrdub paraja Gordioni sõlmega, aga Aleksandri moodi tulla mõõgaga raiuma seda ei tahaks ka hakata. Ma püüaks esialgu selle lahti pusida," kommenteeris Narva muuseumi ajutine juhataja Ivo Posti.

Ivo Posti saab Narva muuseumi juhtida kahe kuu jooksul, kuni nõukogu uue juhi valimisega tegeleb. Narva muuseumi senine juht Andres Toode jääb muuseumisse projektijuhiks.

Teravnenud suhete tõttu Narva linna ja muuseumi seniste juhtide vahel on Narva linn jätnud sel aastal välja maksmata 70 000 eurot linna poolt tänavu muuseumile lubatud 429 000 eurost. Riik on samas oma osa muuseumile korrektselt välja maksnud, mis oli linna väljamakse eelduseks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: