Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haapsalu linnuse sulgemine tõi kaasa muuseumikülastuste languse Läänemaal

Palivere kooli lapsed Ants Laikmaa muuseumis
Palivere kooli lapsed Ants Laikmaa muuseumis Autor/allikas: Karin Mägi

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa muuseumid koosseisu kuuluvates muuseumides käis 2017. aastal kokku 66 000 külastajat. 2016. aastal oli külastajaid kokku üle 72 000.

Sihtasutuse juhataja Anton Pärn on tulemusega hoolimata langusest rahul. "Oleme hoidnud 2016. aastaga sarnast head taset. Kui arvestada, et sulgesime linnuse muuseumi arendustööde tõttu juba augustikuus, on loomulikult külastajate number üldkokkuvõttes väiksem kui 2016. aastal. Samas oli 2017. aastal külastajaid rohkem kui näiteks 2015. aastal," kinnitas Pärn.

Muuseume külastanud välismaalaste osakaal oli möödunud aastal 21 protsenti. Enim külalisi käis Soomest, Rootsist, Venemaalt, Saksamaalt ja Lätist.

2017. aasta on Haapsalu ja Läänemaa muuseumide jaoks olnud tegus. Paljude tööde ja tegemiste seast saab esile tuua näiteks arvult juba 20. artiklite kogumiku "Läänemaa Muuseumi Toimetised" väljaandmist. Suurt tähelepanu pöörati 2017. aastal muuseumiharidusele. Esimest korda toimus koolinoortele mõeldud ajalookonverents ning alustati ajalooringiga. Samuti sõlmiti koostööleping Haapsalu kutsehariduskeskusega. Iloni Imedemaal toodi sügisel edukalt esimest korda eesti publiku ette Astrid Lindgreni näidend "Metsas pole mingeid röövleid".

Loomulikult on muuseumilt väga suurt pühendumist nõudnud linnuse arendustööd. EAS-i piirkondade konkurentsivõime tõstmise meetme toetusega rajatakse pealinnusesse keskaja muuseumtegevuskeskus. Muuseumi jaoks pani 2017. aastale rõõmustava punkti ehituslepingu sõlmimine ja tööde algus linnuses.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: