Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Docpointil õnnestus oma kavva saada äsja Sundance'i peaauhinnaga pärjatud dokk

Homsest Tallinnas algav dokumentaalfilmide festival DocPoint toob Tallinna valiku eelmise aasta dokumentalistika paremikust. Tallinna Doc Pointi eesmärk on pakkuda võimalikult mitmekülgset lähenemist tänapäeva ühiskonna ees seisvatele murekohtadele.

Erinevalt samal ajal toimuvast Helsingi DocPointist õnnestus Tallinna festivali tegijatel saada oma kavva äsja Sundance'i filmifestivalil maailmadokumentalistikas peaauhinna saanud "Isadest ja poegadest". Saksamaal eksiilis elava Süüria režissööri Talal Derki film räägib džihadistidest ja fanatismist, millega nende elu on sünnist saati läbi põimunud.

Süüria konflikti järelkaja peegeldab aga Soome filmitegija ja kirjaniku Elina Hirvoneni "Keemispunkt".

"Soome 100. sünnipäeva puhuks paneme linale filmid, mis üldse selle riigi paraadportreega kokku ei lähe – "Keemispunkt" oli eelmise Docpointi avafilm Helsingis, äärmiselt tugev film pagulasküsimusest Soomes näidatuna iga kandi pealt, üsnagi objektiivne, aga arusaadav, kuhu kuulub autori sümpaatia. Samas annab ta hääle kõigile, üritab seda probleemi ikkagi lahata võimalikult objektiivselt," rääkis DocPointi Tallinna korraldaja Tristan Priimägi "Aktuaalsele kaamerale".

Priimägi kinnitab, et festivali üks eesmärke ongi käsitleda teravaid teemasid. "Ma tahaks loota, et me suudame neid keerulisi teemasid rahva ette tuua ja ma tahaksin ka loota seda, et mingisugusel teisel moel, kui see üldine kuvand, mis tekkinud on, ehk me kindlasti soodustame igasugust poleemikat ja lahtist mõistust teemadele lähenemisel."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: