Tartu mänguasjamuuseumis avatakse EV100 juubelinäitus "Mängime sajaga!" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Mängime sajaga!" on pühendatud Eesti vabariigi 100. sünnipäevale. Autor/allikas: Tartu mänguasjamuuseum

Laupäeval, 17. veebruaril kell 11–14 toimub Tartu mänguasjamuuseumis perepäev "Täna mängime sajaga!" ning avatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud juubelinäitus "Mängime sajaga!" mängimisest ja mänguasjadest.

Näitus "Mängime sajaga!" on unikaalne ülevaade mänguasjadest, millega Eestis elanud tüdrukud ja poisid on viimase saja aasta jooksul mänginud. Välja on pandud nii nukke, autosid, kiikhobuseid kui ka osavusmänguasju.

Mänguasjamuuseumi direktori Triin Vaaro sõnutsi on selle näituse kõige tähtsam ülesanne tuua kokku erinevad põlvkonnad. "Vanavanem ja lapselaps saavad võrrelda oma mänguasju ning rääkida teineteisele oma lugusid – mõned neist lugudest on pärit rohkem kui poolesaja aasta tagant ning mõned sündinud alles paari päeva eest. Võrdselt olulised on aga mõlemad," kinnitas Vaaro.

Nii mõnigi näitusele valitud ese on selline, mida mänguasjamuuseumis enne eksponeeritud ei ole. Nii on võimalik imetleda näiteks haruldasi kuulimänge 1920. aastatest ja ainulaadset Eestis valmistatud pedaalidega vineerautot 1953. aastast. Mänguasjamuuseumile omaselt saab näitusel muidugi ka mängida. Nii suured kui ka väikesed võivad oma vaimu valmis panna selleks, et tuppa on sattunud liivakast, salapärane onn ja autode rallirada.

Näitus "Mängime sajaga!" jääb avatuks 10. veebruarini 2019.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: