Berliinis algas filmifestival Berlinale

Foto: http://kinosoprus.ee

Berliinis toimub praegu aasta esimene A-klassi filmifestival Berlinale, kust saavad tuule tiibadesse käesoleva aasta parimad filmid.

Põhivõistlusprogrammis hakkavad silma erinevad vormikatsetused ja tugevad rollisooritused naisnäitlejatelt. Uute linateostega sellised tuntud režissöörid nagu Wes Anderson, Gus Van Sant ja Benoit Jacquot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Päevalehe kultuuriajakirjaniku Katariina Rebase sõnul on seninähtu võrreldes eelmise aastaga pigem keskpärane, kuid pärleid siiski leidub. Näiteks täna tekitas filmiajakirjanike seas palju kõneainet Norra film "Utoya 22. juuli", mis jutustab 2011. aastal Norras toimunud terrorirünnakust, kus paremäärmuslik terrorist tulistas surnuks ligi 70 noortelaagris osalejat.

"See oli väga võimas film, just selle pärast, et ta keskendus just noorte kogemustele, ta suutis vaataja viia olukorda, et sa oledki seal põõsa taga ja piilud välja ja ei saa aru, mis toimub, et on see nali, õppus või keegi päriselt tulistab, kuidas reaalsus kohale, jõuab emotsionaalselt kindlasti raske vaadata," ütles Rebane.

Kui tavaliselt domineerivad nii kinos kui teatris meeskangelased, siis tänavuse Berlinale märksõnaks on tugevad naiskarakterid.

Kui kõrvalprogrammides leidub mitmeid poliitiliselt laetud ja pagulastemaatikat puudutavaid filme, siis põhivõistlusprogrammis domineerivad erinevad katsetused.

Festivali üheks favoriidiks võib Rebase sõnul pidada festivali avafilmi, Wes Andersoni nukufilmi "Koerte saar", mis jõuab aprillis ka eesti kinodesse.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: