Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: kuidas ERM muuseumisaali juubelipeo vastuvõtusaaliks muudab

Eesti Rahva Muuseumisse (ERM) koguneb laupäeval presidendi vastuvõtule ligi 1500 külalist. "Aktuaalne kaamera" käis uudistamas, kuidas muuseumisaalist vastuvõtu- ja tantsusaal tehakse.

Selleks, et Eesti Vabariigi 100 aasta juubelipidu ERM-is viperusteta kulgeks, on ettevalmistusi tehtud omajagu. Näiteks ehitati tugevamaks ERM-i lagi, et see ikka kõike vajalikku kanda jõuaks, ERM-i teatrisaalist saab vastuvõtu ajaks garderoob ja muuseumipoest luuakse baariala, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suures osas on töödega juba lõpule jõutud, praegu jääb muretseda veel selle pärast, et garderoobis piisavalt riidepuid ja jalanõudekotte jaguks.

"See kulub meile ka tulevikus väga marjaks ära. Sama ala on meil sisuliselt üle päeva käigus küll kontsertide korraldamiseks, küll erinevate vastuvõttude korraldamiseks, nii et midagi ilma asjata või liigset siia tekkinud ei ole. Kõik tuleb siia. Maja erinevates punktides toimuvad veel erinevad üllatusesinejad, aga see on siis nähtav juba 24. õhtul," selgitas ERM-i asedirektor Viljar Pohhomov.

Vabariigi aastapäevale kutsutud külalised sisenevad ERM-i B-sissepääsust, läbivad ERM-i püsinäituse, ajajoone ja jõuavadki peo- ja tantsusaali.

"Kätlemine toimub selleks eraldi valmistatud, spetsiaalselt ehitatud ruumis ja kätlemisele minejaid saadab meie rahvarõivanäitus ehk sel aastal just värskelt tunnustust saanud rahvarõivanäitus on ka üks selle päeva rollitäitja," ütles Pohhomov.

Kätlemisruumi kaameraid aga veel ei lubatud, kuna see on osa juubelipeo etendusest, mida hoitakse saladuskatte all sünnipäeva õhtuni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: