Tartus algas 15. korda toimuv Maailmafilmi festival

Foto: worldfilm.ee

Tartus algas täna 15. korda toimuv Maailmafilmi festival. Festivali 60 dokumentaalfilmi viivad vaataja antropoloogilisele retkele maailma eri nurkadesse.

Maailmafilmi festivali kavasse valitud filmidel on üks ühine joon. Nad kõik lähtuvad samasugusest maailmahuvist nagu homme linastuv festivali avafilm "Pealkirjata", mis sündis, kui režissöör Michael Glawogger otsustas minna reisile ümber maailma kogema kõike seda, mis vastu tuleb ja see läbi oma pöörase pilgu kinolinale tuua, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavuse festivali kavas on 60 filmi, enam kui 20 riigist. Teemadena saavad kaetud nii toidukultuur, elu ja surma hägune piir, perekonnasuhted kui ka omaks ja võõraks olemise erinevad tahud.

"Meie otsustasime sel aastal panna programmi eraldi neli lühifilmide seanssi. Lühifilm on maailmas ka tõusuteed tegemas ja sugugi mitte ainult mängufilmis, vaid ka dokumentalistikas," ütles festivali direktor Pille Runnel.

Pea kõik programmi valitud filmid jätavad otsad lahti, et vaataja saaks ise kogeda võõrast kultuuriruumi ja reaalsuselähedust. Just seda peab 15. korda toimuv festival ka oma eripäraks.

"Järjest enam ka teistes kultuurivaldkondades ja eluvaldkondades on järjest rohkem seda kureerimist vaja. Ja mitte automatiseeritud kureerimist nagu suurte netikaubamajade soovitused, ainult teile, vaid just see, et on niisugune kõrvalpilk või lähenemine, mida võib-olla ise ei märka. Festivalide koht muutub kuidagi järjest strateegilisemaks selles filmimaailmas," ütles Runnel.

Maailmafilme saab Eesti Rahva Muuseumis vaadata laupäevani.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: