Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Noorte Puhkpilliorkester tähistab 45. tegutsemisaastat tasuta kontserdiga

Eesti Noorte Puhkpilliorkester
Eesti Noorte Puhkpilliorkester Autor/allikas: Pressimaterjalid

8. aprillil tähistab Eesti Noorte Puhkpilliorkester Estonia Kontserdisaalis oma 45. tegutsemisaastat tasuta kontserdiga "Helisev muusika hingepillidel".

Kaasa teevad saksofonikvartett Quattro Quarti ja mitmed solistid orkestrist. Orkestrit juhatavad dirigendid Aavo Ots, Harry Illak ja Ott Kask.

Praegune Eesti Noorte Puhkpilliorkestri peadirigendi Sirly Illak-Oluvere sõnul tõotab kontsert tulla eriline, kuna kaasa teeb valdav osa ENPO peadirigente läbi aegade. "Samuti tulevad esitusele teosed, mis on olnud olulised nii orkestrile kui mulle," sõnas ta ja kinnitas, et kuuleb ka katkendit Pärt Uusbergi teosest "Eestimaa Atmosfäärid", mille esiettekanne toimus EV100 pidustuste raames.

Eesti Noorte Puhkpilliorkester on 1972. aastal asutatud Vabariikliku Noorte Puhkpilliorkestri järglane. Vabariikliku Noorte Puhkpilliorkestri asutaja ja peadirigent oli Ilmar Tõnisson. 2013. aasta sügisel valis Eesti Kooriühingu muusikanõukogu ENPO peadirigendiks Sirly Illak-Oluvere. Orkestri projektijuht on Maria Mägar. Teiste hulgas on olnud orkestri dirigentideks Ott Kask, Harry Illak, Aavo Ots, Valdo Rüütelmaa, Jaan Ots, Riivo Jõgi jpt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: