Selgusid Veneetsia biennaali Eesti paviljoni žürii liikmed ({{commentsTotal}})

Maria Arusoo
Maria Arusoo Autor/allikas: R2

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ootab projekte Veneetsia biennaali Eesti paviljoni näituseks 12. aprillini. Võiduprojekti valib välja kaheksaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eesti paviljoni komissar Maria Arusoo, KKEK nõukogu esindajad Sirje Helme, Kaido Ole, Rael Artel, kultuuriministeeriumi esindaja Maria-Kristiina Soomre ning välisliikmetena Krist Gruijthuijsen, Taru Elfving, Valentinas Klimašauskas.

Krist Gruijthuijsen on Berliini maineka kunstikeskuse KW juhataja. KW on tuntud eksperimentaalse ja uuendusliku programmi poolest ning töötab tihedalt selliste kunstimaailma tipp-asutustega nagu MoMA PS1 New Yorgis, Veneetsia biennaal, documenta. KW on üks Berliini biennaali algatajatest ja läbiviijatest. 
 
Taru Elfving on Soome kuraator ja kunstiteadlane. Elfving on pikalt töötanud Frame kunstikeskuses ning sellega seoses olnud ka mitme Veneetsia biennaali Soome paviljoni produtsent ning 2015. aasta Soome paviljoni kuraator.
 
Valentinas Klimašauskas on Leedu kuraator ja kunstikriitik, kes elab Berliinis. Hetkel on Klimašauskas kim? kunstikeskuse programmijuht. Eelnevalt on ta töötanud pikalt Vilniuse Kaasaegse Kunsti Keskuses kuraatorina ning Veneetsia biennaali Leedu paviljoni tiimis.

Žürii ootab konkursile detailselt läbimõeldud kaasaegse kunsti näituseprojekte, mis sisaldavad selgelt väljendatud näitusekontseptsiooni, kataloogi (vm kaasnevate väljaannete või ürituste) ideed, teostuse eelarvet, tööplaani ning projektiga seotud töörühma nimekirja koos allkirjastatud nõusolekutega.
 
Biennaal on avatud: 11. mai – 24. november 2019.  

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: