Galerii. Flo Kasearu jätkab uuel näitusel rahvusidentiteedi temaatikat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kunstnik Flo Kasearu jätkab oma uuel isikunäitusel rahvusidentiteedi temaatikat. Temnikova ja Kasela galeriis avatud näitus "Aia auk" koosneb kahest videost ja eksponaatide sarjast, millest osa esindab Eestit suvel toimuval mainekal Liste kunstimessil Šveitsis.

Kui kunstiresidentuuris osalevad tavaliselt kunstnikud või valdkonnaga seotud inimesed, siis Flo Kasearu kutsus enda majamuuseumisse turvamehe Poolast ja aednikud Lõuna-Koreast. Lühiajalistest vahetusprogrammidest valmis kaks videot - "Defence" ja "Korea aed", vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei taha teha järjekordset kunstiresidentuuri ehk vahetusprojekti. Kuna mul on füüsiliselt vajadus näiteks turvatöötaja järele, sest kuna mina olen oma muuseumi direktor, koristaja, giid, administraator, raamatupidaja, kunstnik ja kõik muud ametid, siis mulle tundus väga vajalik teha just vahetusprojekte teiste oma ala professionaalidega," põhjendas Kasearu.

Näituse pealkirja "Aia auk" võib tõlgendada nii auguna pinnases kui ka piirdes. Laiemas tähenduses on see seotud piiride, rände ja rahvusidentiteediga.

"Aia auk viitab sellele, et meil igaühel on sisehoov või tagahoov, kus on augud olemas, aga seda aeda võib võtta ka suurema territooriumina, see ei tähenda ainult minu aeda, võime võtta ka Eesti riigi, milles on ka idanaabritega aiaauk olemas, mida püütakse parandada omal viisil," selgitas Kasearu.

Lisaks videotele eksponeerib kunstnik leide oma majamuuseumi aiast. Kartuleid, idusid, kive või arheoloogilisi leide meenutavad esemed on paigutatud kunstiinstitutsioonile kohaselt vitriinidesse. Installatsioon nimega "Idufirma" on üks teostest, mis esindab Eestit juunis toimuval mainekal Liste kunstimessil Šveitsis.

"Üks asi on see, et ma teed näituse siin Tallinnas, aga teine asi on see kui sul on näitus kuskil Euroopa keskel, kuhu tulevad väga paljud oma ala spetsialistid seda vaatama. See ongi ka seesama aiaauk, et me oleme siin Eestis, teeme kunsti, aga tegelikult on väga tore, kui need asjad ringlevad ka," ütles Kasearu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: