Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaunite kunstide kooli direktor Eero Raun: kõige olulisemad on inimesed

Tallinnas loodava nn kaunite kunstide kooli direktoriks valiti Eero Raun, kes lubas, et uus kutsekool saab heaks kasvulavaks meie muusika- ja tantsumaailma tulevastele tippudele.

Esialgse plaani järgselt peaks Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelist muusikakooli ja Tallinna Balletikooli ühendava unikaalse kutseõppeasutuse uus hoone valmima 2021. aastaks, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Sellel suvel algavad siin veel arheoloogilised kaevamised, on palju ettevalmistavaid töid enne seda, kui hakkavad seinad kerkima," ütles Eero Raun ja sõnas, et sel ajal saavad nad tegeleda kooli sisulise ettevalmistusega.

Ühise katuse all hakkab kool pakkuma põhikooli, gümnaasiumi ja kutseõpet klassikalise ja rütmimuusika ning balletti ja kaasaegse tantsu erialadel. "See kool on pühendatud mitte niivõrd huvihariduse laia leviku horisontaalile, vaid selle vundamendilt üleskasvatatud tippupürgimise vertikaalile."

Samuti on Haridus- ja Teadusministeerium loobunud tänaseks ka ideest paigutada valmivasse hoonesse ka Tallinna Riigigümnaasium. Kaunite kunstide kooli loomiseks on riik eraldanud 33 miljonit eurot. "Selle hoone maksumus hakkab olema kindlasti üle 40 miljoni, tänane seis on see, et me oleme rahul nende võimalustega, mis meil on hetkel rahaliselt ja teeme aktiivset tööd selle nimel, et saaksid olemas olema ka puuduvad summad."

Oma tugevuseks peab uus koolijuht oskust kuulata ja teha meeskonnatööd. "Kõige olulisemad on inimesed ja need inimesed, kellega koos tuleb hakata seda kooli üles ehitama nii sisus kui vormis, need inimesed inspireerisid mind kandideerima ning inspireerivad mind kindlasti ka edasi tööle."

Eero Raun on töötanud Vabariigi Presidendi ning Rahvusooperi nõunikuna, olnud ametis kolmes ministeeriumis, panganduses ja televisioonis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: