Pärnu linnavalitsus vabastas ametist linnaorkestri direktori Krista Kingo ({{commentsTotal}})

Krista Kingo
Krista Kingo

Pärnu linnavalitsus vabastas kolmapäeval ametist linnaorkestri direktori Krista Kingo, sest ei pidanud tööandjana võimalikuks töösuhte jätkamist tööülesannete mittetäitmise, ebapiisava tööoskuse, töökohale sobimatuse ja kohanematuse tõttu.

Pinged direktori ja linnaorkestri kollektiivi vahel tekkisid juba mitu kuud tagasi. 29. aprillil saatsid orkestri töötajad linnavalitsusele pöördumise, milles heideti ette halba tööõhkkonda ja juhi vähest koostöövalmidust. Linnaorkestri 28 töötajast oli pöördumisele alla kirjutanud 23.

Linnavalitsus on üritanud mitu kuud konflikti osapooli lepitada, rääkides eraldi nii orkestri direktori kui orkestrantidega. Paraku on pinged orkestris pärast seda vaid kasvanud ja kollektiivis on tekkinud tagakiusamine. Seetõttu välistas praktiliselt kogu kollektiiv sellest nädalast koostöö direktoriga.

12. juunil kasvasid pinged haripunkti, sest direktor üritas kaht orkestri töötajat ametist vabastada. Linnavalitsus otsustas kiiresti sekkuda, kuna ohus oli Tallinnas antava kontserdi toimumine.

Linnapea Romek Kosenkranius rõhutas, et linnavalitsus ei vali konfliktis poolt, vaid üritab ära hoida kollektiivi täielikku lagunemist. Lisaks kontsertide andmisele on linnaorkestril oluline roll Pärnu muusikahariduses. Kuna linnaorkestri juhtimisprobleemid pole esmakordsed, hakatakse otsima variante orkestri töö paremaks korraldamiseks.

Linnaorkestri direktor Krista Kingo alustas tööd eelmise aasta 1. juulist.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: