HÕFFi sõnavõistlusele on laekunud juba 170 sõna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
HÕFF Autor/allikas: PM/Scanpix

Veel kümme päeva on aega osaleda sõnavõistlusel, mille eesmärk on leida omakeelsed vasted õudusfilmide ja ulmekirjandusega seotud ingliskeelsetele terminitele.

Seni on võistlusele laekunud 170 sõna ligemale 50 osalejalt. Kõige rohkem vasteid on pakutud terminitele "slasher" ja "fantasy", kõige vähem terminile "slipstream".

"Sõnu on saabunud rõõmustavalt palju, arvestades, et see on spetsiifiline valdkond," ütles Eesti Ulmeühingu president Veiko Belials.

Sobivat eestikeelset vastet otsitakse kuuele sõnale: "splatter", "gore", "grindhouse", "slasher", "slipstream" ja "fantasy". Aga sõnu koos vastetega võivad esitada ka võistlusel osalejad ise.

Võistlust, mis kestab 25. juunini, korraldavad Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival, Eesti Ulmeühing ja Eesti Keele Instituut. Võitjad kuulutatakse välja Eesti Ulmeühingu kokkutulekul Estcon, mis leiab aset juuli keskel. Auhinnad panevad välja kõik kolm korraldajat.

Sõnade kirjeldustega saab tutvuda ja vasteid esitada sõnavõistluse lehel.
 
HÕFFi sõnavõistlus kestab 25. juunini. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: