Tudengid üle maailma kogunevad Soomaale ujuvarhitektuuri õppima

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaader mullusest suvekoolist Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri osakonna ja arhitektuuribüroo b210 korraldatud suvekool FLOODED ("üleujutatud") toimub Soomaal juba kolmandat korda.

Osalema valitud tudengid läbisid tiheda konkursisõela. EKA tudengeid on grupis vaid kaks, ülejäänud on pärit maailma tippu kuuluvatest arhitektuuri- ja disainikoolidest. Suvekool saab avapaugu homme, 31. juulil ujuvsaun VALA vettelaskmisega ning kulmineerub 10. augustil, mil avatakse sel aastal valmiv projekt.

Tänavu võtavad suvekoolist lisaks eestlastele osa disaini- ja arhitektuuritudengid Kanadast, Iirimaalt, Hollandist, Taiwanist, Uus-Meremaalt, Rootsist, USAst, Soomest, Ühendkuningriigist, Tšehhist, Taanist ja Jaapanist. Suvekooli juhendajad on b210 arhitektid, Sami Rintala ja Hannes Praks.

Suvekooli rajaja ja ühe juhi, EKA sisearhitektuuri osakonna professori Hannes Praksi sõnul tabas teda esmalt positiivne ehmatus, kui ta nägi, mis ülikoolidest kandideeritakse. "Tekkis ka kõhklus, mida on minul neile õpetada. Meenutades aga, kuivõrd rahulolevad on möödunud suvekoolide tudengid keskkonnakogemusega olnud, kõhklus kadus. Mõistsin, et suurimaks õpetajaks on tegelikult Soomaa maastik - minu roll on vaid olulistele tahkudele osutada. Käesoleval aastal tegeleme eelmiste aastate objekte loogilisse ansamblisse paigutava taristu loomisega, seetõttu osaliselt ka maastikuplaneeringuga. Eesmärgiks on rajada sild, mis pakub vajadusel ka peavarju ööbijatele," selgitas Praks.

Soomaa iseäralikku loodus- ning elukeskkonda uurivas suveülikoolis analüüsitakse, millist ruumi inimene ebatavalises looduskeskkonnas ellujäämiseks vajab. Tänavu ehitavad tudengid valmis silla, mis võimaldab mugavalt saada jõe keskel asuva, eelmise aasta suvekooli käigus valminud ujuvsauna juurde. Oluline on, et rajatav objekt võtaks arvesse Soomaa viienda aastaaja muutuvat maastikku, teede- ja vetekaarti. Eestile omaselt ehitatakse objekt puidust: puidu kui materjali tundma õppimine on olnud suvekooli korraldava EKA sisearhitektuuri osakonna üks põhilisi lähtepunkte

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: