Reedel esietendub Anne Türnpu ja Eva Kolditsa lavastus "Elokäük"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Anne Türnpu Autor/allikas: Harri Rospu

Reedel, 17. augustil kell 19 esietendub eelmise aasta uues tunnustust kogunud mängupaigas Hageri palvemajas selle 200. juubeli tähistamiseks Anne Türnpu ja Eva Kolditsa lavastus "ELOKÄÜK".

Lavastus põhineb rahvaluulearhiivi seni avaldamata rahvausundi muinasjuttudel ja lugudel, kus inimeste igapäevase argielu sees, kohal ja kõrvu toimetavad mütoloogilised olendid, sekkudes ja mõjutades inimeste maailma. Loomuldasa võõrast ihaldades ja kartes, eksitakse tundmatutesse dimensioonidesse, tuues sealt kaasa omamaailmale sobimatut ja pentsikut. Too kaasatoodu hakkab elama oma elu – hullumeelselt veidrad ettemääratused ja kummastavad fantaasiad kasina reaalsuse piire ületades. Ja muidugi armastus.

Lavastuses on olulisel kohal ansambel Triskele helimaastikud. Vanamuusikaansambel Triskele on ainus, kes laulab 18. sajandi käsikirjalistest laulikutest pärinevaid laule. Nad saadavad neid laule omatehtud pillidel ja suudavad elusaks manada tolle aja metsikut ja õrna ekstaasi.

Lavastus pakub publikule rännakut habrastesse maailmadesse, mis meie kõrval ja ometi võõrad, meie sees ja ometi mitte omad.

Autorid-lavastajad Anne Türnpu, Eva Koldits (Teater NO99)

Kunstnik Arthur Arula

Helikunstnik Lauri Kaldoja

Valguskunstnik Airi Eras

Laval Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Katariina Tamm (London), Bert Raudsep, Lauri Kaldoja ja ansambel Triskele liikmed Tarmo Tabas, Ergo-Hart Västrik, Heikki-Rein Veromann, Toivo Sõmer, Janno Mäe

Lavastus etendub Hageri palvemajas, esietendus 17. augustil. Etendused 18., 19., 25., 26., 30., 31. augustil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: