Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hageri palvemajas esietendub rahvajuttudel põhinev lavastus "Elokäuk"

Surmainglid ja maailmade vahel kappavad hobused, kingsepad ja leib, millesse kuldraha küpsetatud... Kõike seda sisaldavad vanad rahvajutud, mis on mõjutatud omaaegsest vennastekoguduse liikumisest. Anne Türnpu ja Eva Koldits on põiminud neist lugudest teatriõhtu "Elokäuk".

Etendus jõuab lavale alates reede õhtust Hageri vanas palvemajas, mis tänavu saab 200-aastaseks. Vanade lugude kummastava fantaasia aitab elavaks manada vanamuusika-ansambel Triskele.

"See maailm, millest nad räägivad, on meeletu fantaasiaga, ta liigub tohutu kiirusega, seal on pöörast nalja ja pöörast kurbust," rääkis tüki autor-lavastaja Anne Türnpu "Aktuaalsele kaamerale".

"Kõigepealt kõneleb vana palvemaja ise, selle lavastuse jooksul kõneleb ta päris mitu korda ja siis räägivad need lood. Kuna meiega teeb seekord kaasa ka Tartu kandi ansambel Triskele, mis laulab ja mängib vaimulikke rahvalaule, siis nende kaudu me liigume samuti," lisas ta.

Türnpu sõnul liigutakse lavastuses väga üldinimlikel radadel. "Me otseselt ei vaata seda sõrme, mis osutab kuud, vaid me püüame vaadata seda kuud," selgitas ta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: