Anne Türnpu ja Eva Koldits lavastavad taas Hageri palvemajas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hageri palvemaja Autor/allikas: Wikimedia Commons

Eelmisel suvel end uue mängukohana tõestanud Hageri palvemaja, kus Anne Türnpu, Eva ja Mart Koldits tõid lavale Lavakunstikooli 28. lennuga lavastuse "…JA PEAKSIN SADA SURMA MA…", on ka sel augustil teatrilavaks. Hageri plavemaja tähistab 200. juubelit ja selle sündmuse tähistamiseks toovad Anne Türnpu ja Eva Koldits lavale lavastuse "ELOKÄÜK".

Lavastus põhineb rahvaluulearhiivi seni avaldamata rahvausundi muinasjuttudel ja lugudel, kus inimeste igapäevase argielu sees, kohal ja kõrvu toimetavad mütoloogilised olendid, sekkudes ja mõjutades inimeste maailma. "ELOKÄUK" juures on olulisel kohal ka ansambel Triskele - tegemist on ansa ansambliga, kes laulab 18. sajandi käsikirjalistest laulikutest pärinevaid laule.

Hageri palvemajas 200 aastat tagasi alanud vennastekoguduse sisestruktuuri võtsid üle esimesed valitsusorganid, ja need omakorda panid aluse Eesti riigi esmestele valitsusvormidele. Lavastus on seatud mängukavva ka just EV100 aastal.

Laval Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Katariina Tamm (London), Bert Raudsep, Lauri Kaldoja ja ansambel Triskele. Esietendus Hageri palvemajas 17. augustil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: