EKA maalikunsti magistrandid kompavad Vaal galeriis nüüdisaegse maali piire

Seitsme tudengi tööd on väljunud lõuendilt ning täitnud terve galerii teemadel territoorium, koht ja kohalolu. Iga tudeng läheneb teemale omamoodi, kasutades erinevaid meediume ja materjale. Nii võibki näitusel näha õlimaali lõuendil kõrvuti erinevate taju, koha, situatsiooni ja performatiivsete lahendustega. Carl-Robert Kagge teos "Kaardistamise moodused" uurib näiteks seda, kuidas tehnoloogia mõjutab reaalse ruumi tajumist.

"Ma kogusin erinevaid satelliidi ülesvõtteid, mis ma siis lõpuks teisendasin reaalseks kolmemõõtmeliseks objektiks, millest ma omakorda tegin ülesvõtte sarnasel moel nagu satelliidi töö kaardistamisel," rääkis EKA maalikunsti tudeng Carl-Robert Kagge "Aktuaalsele kaamerale".

"Mina leian küll, et maalikunst on ammu piiridest väljunud. Vastavalt ideedele tegelikult tuleks valida see meedium, mis seda ideed edasi kannab. Ma arvan, et sellel näitusel on oluline lähtepunkt ka see, kuidas seda ideed oma teosega lavastada. Siin on seitsme tudengi teosed ja nende erinevad ideed ja lähenemised," rääkis EKA maalikunsti õppejõud ja näituse kuraator Kristi Kongi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: