ARS-i kunstilinnakus avati Baltimaade esimene videomängude muuseum

Tallinna ARS-i kunstilinnakus avati Baltimaade esimene interaktiivne videomängude muuseum LEVEL UP. Muuseumis kohtuvad uus ja vana tehnoloogia ning haruldasemate mängude ajalugu ulatub 30 aasta taha.

ARS-i maja hoovi päris tagaosas asub üks uks, mis viib videomängude võlumaailma. Vanemad mängud on pärit 1980. aastatest, uuemad aga päris värsked. Ja klassikalise reegli, et muuseumis eksponaate katsuda ei tohi, võib uksel kohe ära unustada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võimalik on mängida pea kõiki legendaarseid videomänge - nii saab joosta ringi Super Mariona või elada vapra Pärsia printsi seiklusrikkas maailmas. Klassikalised mängusõbrad saavad kahekesi võistelda Tetrises.

"Videomängud, see on meie ajalugu ka, see on kunst. Seal on nii paljud erinevad asjad, erinev tore muusika, need videomängud on rohkem nagu filmid. Miks mitte videomängude muuseum, seal on kõik need asjad koos ka," selgitas LVLup! muuseumi tehniline direktor Andrejs Rusinovskis.

Prantslasest muuseumidirektor Camille Laurelli sõnul on hea mängu valem põnevas süžees ja lihtsalt äge disain aja tuleproovi üle ei ela.

"Ma olen väga üllatunud, et mängud, mida ma mängisin 80ndatel, nad ikka töötavad ja nad on ikka huvitavad," nentis ta. "Nad on täiesti erinevad tänapäeva mängudest, aga mängu mehhanism on ikka huvitav."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: