Galerii: Ida-Virumaal algasid filmi "Tulilind" võtted

Kolmapäeval algasid Ida-Virumaal Peeter Rebase uue tõsielusündmustel põhineva ajaloolise põnevusfilmi "Tulilind" (ingliskeelne pealkiri "Firebird") võtted. Oktoobrikuu lõpuni võttepaigaks oleva Kohtla-Järve Sompa linnaosa kultuurimaja ümbrus on kujundatud 40 aasta taguseks Eesti NSV-ks.

Filmi "Tulilind" sündmused leiavad aset 1970. aastatel Nõukogude Liidu okupeeritud Eestis NSV Liidu õhuväebaasis, kus kolme peategelase vahel põimub ohtlik armukolmnurk. Sõpruse ja keelatud armastuse piire kompavad keerulise iseloomuga ajateenija Sergei, tema sõbratar Luisa, kes on baasiülema sekretär, ning julge ja sarmikas noor piloot Roman. Samal ajal kui Sergei peab silmitsi seisma oma minevikuga, satub ohtu nii Romani karjäär kui ka Luisa perekond. Kõik kolm riskivad oma vabaduse ja eluga, sest Nõukogude režiim ja uurimisorganid on halastamatud.

Filmis teeb kaasa rahvusvaheline seltskond tõusvaid talente eesotsas Tom Priori ("The Theory of Everything", "Kingsman: The Secret Service"), Oleg Zagorodnii ("The Choice", "Dzhamayka") ja Diana Pozharskayaga ("The Unknown Soldier", "Hotel Eleon"). Võttepaikadena kasutatakse mitmeid ajalooliselt märgilisi kohti. Esimesed võtted toimusid 23. septembril Tallinnas ning lisaks on kavas filmida Pärnus.

"Elame ajastul, mil inimõigused, võrdsus ja vabadus ei saa siiani osaks suurele osale inimestest," kommenteeris filmi autor Peeter Rebane. "Minu eesmärk on selle filmiga näidata, kuidas erinevat laadi lähedased inimsuhted on läbi ajaloo toiminud – isegi kõige repressiooniderohkematel aegadel ja kohtades, nagu selleks oli külma sõja aegne Nõukogude sõjavägi. "Firebird" on lugu juhuslikust armastusest, sõpruse piiride ületamisest ja oma identiteedi leidmisest kinnises ühiskonnas. Selle loo rääkimiseks on õige aeg käes, sest universaalne inimõigus – armastada ja olla armastatud – peab kehtima igaühele."

"Tulilind" on Harvardi ja Lõuna-California ülikooli lõpetanud Peeter Rebase esimene täispikk mängufilm. Tõsielusündmustel põhinev linateos on kirjutatud koos peaosatäitja Tom Prioriga ning selle produtsent on Brigita Rozenbrika ("Defenders of Riga", "Archangel"). Filmi tootjad on Peeter Rebase ja Adam Brummondi asutatud The Factory ja Londoni produktsioonifirma No Reservations Entertainment. Mängufilmi tegemist toetab ka Eesti Filmi Sihtasutus rahvusvahelistele projektidele mõeldud cash rebate'i toetusmeetme kaudu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: