Peeter Rebane filmist "Tulilind": mul oli üks lahedamaid perioode elus

Tuleva aasta algul jõuab vaatajate ette Peeter Rebase esimene täispikk mängufilm "Tulilind". Režissöör meenutas "Ringvaates" võtteperioodi ja selgitas, mis oli tema enda jaoks kõige raskem moment võtete ajal.

Peeter Rebane kinnitas "Ringvaates", et tänu "Tulilinnule" on tal olnud väga põnev aasta. "Ülisuur väljakutse, üliraske, üliõpetlik ja ülipõnev," sõnas ta ja mainis, et hetkel on nad juba kolmandat kuud montaažis, et aprilli lõpuks film lukku saada. "Me alustasime võtetega Eestis, siis käisime Moskvas, tulime tagasi Eestisse, käisime vahepeal Maltal ja nüüd lõpuks jälle Eestis."

"See on lugu armastusest kolme inimese vahel Külma sõja ajal Haapsalu õhujõudude baasis," sõnas režissöör ja nentis, et filmi teeb eriliseks fakt, et see on armastuslugu kahe mehe ja ühe naise vahel. "Lisaks on tegemist tõestisündinud looga, mis põhineb Vene näitleja Sergei Fetissovi autobiograafial, mille Tiina Lokk leidis ja tõi mulle lugeda, see läks mulle väga südamesse ja ma otsustasin selle filmikeelde panemisele mitu aastat pühendada."

"Me filmisime nii meres, järves, vee all ja vee peal," tõdes Rebane ja mainis, et tema jaoks olid emotsionaalselt kõige raskemad need stseenid, kus on kahe inimese viimane kohtumine elus. "Sa elad seda nii raskelt ise läbi, sest pead sinna energiasse sisse logima."

Rebase sõnul on lavastaja nagu firmajuht, millega tal on pikk kogemus selja taga. "See tähendab kommunikeerida, motiveerida ja anda näitlejale vabadus eksperimenteerida, seega mitte suruda peale oma tahet, vaid töötada koos," ütles ta ja rõhutas, et tal oli tänu filmivõtetele üks lahedamaid perioode elus üldse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: