Turu raamatumessi programmijuht: Eesti kui teemamaa tähendab meie jaoks palju

Sel nädalavahetusel toimuva Turu raamatumessi peateema on 100. sünnipäeva tähistav Eesti. Rain Kooli käis kohapeal ja uuris, kuidas festivalil Eesti juubelit peetakse.

Aukülalise staatus on seotud just nimelt Eesti juubeliaastaga ning seetõttu pöörati Eestile kõrgendatud tähelepanu ka raamatumessi avatseremoonial, vahendas "Aktuaalne kaamera". Muu hulgas kinkis messi programmijuht ja luuletaja Jenni Haukio riigikogu esimehele Eiki Nestorile saja puu seemned. Turu messi selle aasta sõnum on kestlikule arengule viitav "istuta puu, istuta raamat".

Turu raamatumessi programmijuht Jenni Haukio ütles, et Eesti kui teemamaa tähendab nende jaoks väga palju ning valmistab neile suurt rõõmu. "Turu ja Eesti vaheline kultuurisild on rajatud aastakümneid tagasi ning aktiivne luulevahetus on toiminud 1990. aastate keskpaigast," selgitas ta ja lisas, et nad on rõõmsad selle üle, et Eesti kirjandus pääseb kogu oma mitmekülgsuses ja laiahaardelisuses messil esile.

Kolme päeva vältel on messikülastajatel võimalus kogeda mitmekülgset Eesti kultuuriprogrammi, mille fookuses on eelkõige tänapäevane Eesti tõlkekirjandus. Külalistena astuvad üles soome keelde tõlgitud teoste autorid Kai Aareleid, Jaak Jõerüüt, Paavo Matsin, Valdur Mikita, Andrei Ivanov, Kätlin Kaldmaa, Asko Künnap ja teised. Klassikalistest tekstidest jõuab aga esmakordselt Soome publikuni Lydia Koidula luulekogumik.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: