Armin Kõomägi raamatusarjast "Eesti novell": aitame lugejal pärlid üles leida

Kaante vahele on jõudnud uue raamatusarja "Eesti novell" avateos. Kogumiku koostajad loodavad, et värske sari kestab vähemalt 100 aastat.

Koostajate sõnul on raamatusse valitud huvitavamad palad eelmisel aastal ilmunud novellide hulgast, kokku on esindatud 15 autori looming, vahendas "Aktuaalne kaamera". Valimikku on jõudnud ka viimaste Tuglase novelliauhinna laureaatide Lilli Luugi, Armin Kõomägi ja Mudlumi lood. Igal aastal plaanitakse avaldada ka üks 100 aastat tagasi ilmunud novell, sel korral siis Friedebert Tuglase "Inimesesööjad". Raamatusarja annab välja MTÜ Eesti Jutt.

Koostaja Armin Kõomägi sõnas, et kõige põnevam avastus tema enda jaoks oli, et mitmetest raamatusse jõudnud autoritest polnud ta varem kuulnud. "Suurepärane novell võib olla peidetud kuskile kogumikku, ajakirja, ta võib olla ajalehes ja internetis, aga vot mine ja otsi ta nüüd üles," sõnas ta ja kinnitas, et nende sarja üks mõte ongi, et aidata lugejal need pärlid üles leida.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: