Ilmus raamatusarja "Eesti novell" esimene köide

Jüri Kolk
Jüri Kolk Autor/allikas: PM/Scanpix

Poelettidele jõudis raamatusarja "Eesti novell" esimene köide, mis kannab nime "Eesti novell 2018". Sari hakkab ilmuma kord aastas ja sisaldab valikut aasta parimatest Eesti novellidest.

Kokku on esimeses köites 15 novelli, muuhulgas sellistelt autoritelt nagu Andrus Kivirähk, Mihkel Mutt, Lilli Luuk, Meelis Friedenthal, Mudlum, Janar Ala, Jüri Kolk, Mari-Liis Müürsepp jt. Autorite hulgas leidub vanade ja tuttavate kõrval ka hulk uusi ja põnevaid tegijaid. Uudisjuttude kõrval on teosesse jõudnud ka üks sajanditagune üllitis, sel korral Friedebert Tuglase sulest. 

MTÜ "Eesti Jutt" asutaja Armin Kõomägi sõnas, et tavaliselt ei pälvi ükski väga hea novell võrdset tähelepanu väga hea romaaniga. "Kui romaan seisab kõigile nähtavana eraldi, siis novell on selline seltskondlikum žanr, teda võib kohata kas mõnes jutukogus või ajakirjas, isegi ajalehes või internetis," ütles ta ja lisas, et juba ainuüksi see on piisav põhjus, et lugejat veidi aidata ning kõige huvipakkuvam igal aastal ühtede kaante vahele korjata.

"Eesti novell 2018" on koostanud Armin Kõomägi, Made Luiga, Kajar Pruul, Maia Tammjärv. Sarja kujundas raamatukunstnik Asko Künnap.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: