Märjamaa tantsijad esitlesid tantsupeoks pererühmadele loodud tantsu

Foto: ERR

Tuleva aasta tantsupeol "Minu arm" osalevad teiste hulgas uut tüüpi rühmad - pererühmad. Märjamaa tantsijad näitasid neljapäeval spetsiaalselt pererühmadele loodud tantsu.

Sellist rühmaliiki nagu pererühmad pole tantsupeol varem olnud. Ideega tuli välja peo kunstiline juht Vaike Rajaste. Igas pererühmas tantsivad koos kaheksa täiskasvanut ja 16 last, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rajaste tegi Kalev Järvelale ettepaneku uut rühmaliiki juhtida. Järvela lõi ka uue tantsu, mis kannab peakirja "Kirisabalind". Kasutatud on Estonian Voices'i muusikat. 

Märjamaa tantsurühmad õppisid pererühmadele loodud tantsu ära ning näitasid seda neljapäeval koduses kultuurimajas. Tallinna rühmad pererühmade tantsus osaleda ei tohi.

"Kellegi peal peab tantsu valmis tegema ja kuna ma Märjamaaga natuke seotud olen, siis ma Tiina ja Darja käest palusin abi. Nemad olid lahkesti nõus mind aitama. Kevadel me tegime tantsu valmis, selle järgi tegime suvel kirjelduse ja nüüd siis natuke õppisime veel," kirjeldas Järvela.

Märjamaa tantsuõpetajatele tegi Kalev Järvela ettepanek rõõmu.

"Tegelikult tegi see ettepanek au, et üks väikene Märjamaa lasterühm saab võimaluse õppida ühe uue tantsupeo liigitantsu ja veel esitleda seda kõikidele teistele, kes seda õppima hakkavad," ütles tantsuõpetaja Tiina Kokemägi.

"Õppimine oli päris huvitav. Lastele on alati teistsugune tantsuõpetaja alati huvitav, eriti veel meesterahvas ja tantsu autor. Ta väga ilmekalt näitas, viskas nalja ja lapsed tulid lustiga kaks korda nädalas proovi," kinnitas tantsuõpetaja Darja Lehtsalu.

Praegu pererühmas tantsivate noorte asemel hakkavad peatselt laste kõrval tantsu lööma täiskasvanud nagu see tantsupeol olema peab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: