Lapsi ja noori oodatakse avatud mänguväljadele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Iloni Imedemaa Haapsalus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

13.‒28. oktoobril 2018 on kõik lastega pered oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile "Avatud mänguväljad".

Festival on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ja sellest inspireerituna on ürituse põhiteema "100 tähtsat asja". Festivalil osalevad Tallinna, Tartu ja Tartumaa, Pärnu, Viljandi, Haapsalu, Kohtla-Nõmme, Paldiski ja Põlvamaa  muuseumid. Kokku 38 muuseumi ja raamatukogu tutvustavad lastele ja noortele oma kogude olulisemaid esemeid, ideid ja väärtusi, mis on seotud Eesti riigi ajalooga.

Festivaliks on muuseumid ja raamatukogud valmistanud spetsiaalsed mängulehed, mis aitavad näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada ning mida saab kasutada külastajale sobival ajal. Mõeldud on kõigile alates väikelastest kuni teismelisteni. Mängujuhised on saadavad muuseumides kohapeal. Üle 10 mängulehe on kättesaadavad ka vene keeles ning ka osa üritustest toimub vene keeles. Muuseumisse pääseb muuseumipiletiga, kuid osa festivali üritustest on tasuta. Selleks, et ka vähekindlustatud pered saaksid võimaluse koos muuseumides mängida, on meil erakordselt hea meel teha koostööd MTÜ-ga Lastekeskus Tähetorn Tallinnas, Tartu Lastekaitse Ühinguga ja Viljandi Linnavalitsuse sotsiaalametiga.

Festivali korraldaja Jelena Tšekulajeva lisab: "Meil on siiralt hea meel, et saame tuua kultuuri vähekindlustatud perede lastele natuke lähemale. Muuseum on suurepärane koht, kus saada uusi teadmisi, veeta oma perega koos aega ning läbi mängu leida end täiesti teisest maailmast."

Festivali raames toimuvad ka kõigile avatud töötoad, pere- ja teemapäevad, orienteerumine linnas nutiseadmete abil ning otsimismängude ja mõistatuste lahendamine.

Osalevad muuseumid:

Tallinn: Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Tallinna Linnamuuseum, Fotomuuseum, Peeter I Majamuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinna Teletorn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Mikkeli Muuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Tallinna vene muuseum, Kadrioru kunstimuuseum, Kumu kunstimuuseum, Adamson-Ericu muuseum, Eesti Vabaõhumuuseum ja Kalamaja raamatukogu.

Tartu ja Tartumaa: Tartu Ülikooli muuseum, Tartu tähetorn, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Tartu Mänguasjamuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Liivi Muuseum, Tartu Linnamuuseum, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Eesti Põllumajandusmuuseum.

Viljandi: Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseum, Kondase Keskus

Põlvamaa: Eesti Maanteemuuseum

Paldiski: Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum

Pärnu: Pernova Loodusmaja

Haapsalu: Haapsalu raekoda ja Iloni Imedemaa

Kohtla-Nõmme: Eesti Kaevandusmuuseum

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: