Näitusel "Eesti kui mõtteline ruum" näeb nii kasvuhooneid kui ka looduslähedast nutikust

"Eesti kui mõtteline ruum" on EV100 kunstiprogrammi raames Raplamaa kaasaegse kunsti keskuses avatud näitus, mille enamus töid valmis spetsiaalselt selle väljapaneku tarvis. Teosed vaatlevad Eestit üldinimlikul tasandil.

Klaasikunstnik Merle Kannus sõitis läbi kogu Eesti ja pildistas kasvuhooneid, mis pole tehasetoodang ja võimaldavad inimestel ehitada loominguliselt, vahendas "Aktuaalne kaamera". Nõukogude ajal oli kasvuhoone ka staatuse sümbol ja tükike vabadust mittevabas riigis.

Kannuse sõnul ongi kasvuhoone rahvapärane arhitektuur, milles võib leida insener-tehnilisi lahendusi, mille peale ise ei tulekski. "Nad on igaüks oma omaniku nägu ja peegeldavad osa tema elus, mõned on ka päris ilusad."

Näituse kuraator, klaasikunstnik Kairi Orgusaar üritas Raplasse saada töid, mis iseloomustavad Eestit ja räägivad sellest, mis jääb. Algtõuge tuli kirjanik Valdur Mikita eestlasi väga hästi iseloomustavast lausest: "Ühes käes Skype ja teises seenenuga". "Me peame kuidagi siin ääre peal elades olema nutikad ja see ka peegeldub nendes töödes," ütles Orgusaar ja lisas, et samas on meis mingit looduslähedust ja sellega kaasnevat kerget maagilisust.

Näitus "Eesti kui mõtteline ruum" jääb avatuks 11. novembrini. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: