Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Jaanis Kill

Jaanis Kiil
Jaanis Kiil Autor/allikas: Rene Jakobson

Möödunud nädalal toimus 11. Viljandi kitarrifestival, mille jooksul sai kuulda kitarriste nii Eestist kui ka piiri tagant. Koos Jazziliiduga anti üritusel välja ka Tiit Pauluse nimeline noorte kitarrimängija preemia, mille pälvis Jaanis Kill.

Tunnustusega kaasneb esinemisvõimalus järgmise aasta festivali avakontserdil ning veel kaks esinemist Eesti Jazzliidu järgmise aasta programmis. Lisaks pani sel aastal Sinisalu guitars välja eriauhinna, milleks on laureaadi kitarride hooldus.

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia laureaatide seas on näiteks Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Paul Neitsov, Merje Kägu.

Jaanis Killi silmapaistvamad projektid on tribüüt Wes Montgomeryle 2014 IDee jazzil; Eesti esindamine 2017. aastal Northern European Jazz Talent konkurssil Hollandis; samal aastal Eesti kontserttuur "Kiiksuga Jõulud" koos Tanja Mihhailova, Nele-Liis Vaiksoo, Marta Laane ja Mairo Marjamaaga; 2018. aastal kontserttuur Ameerika Ühendriikides Mart Sandri Swing Swindlersitega. Jaanis Kill kuulub ka ansamblisse Titoks, kes kogub praegu ka Hooandjas toetust, et anda välja esimene gypsy-jazz album "When Day is Done".

"Minu jaoks on preemia saamine suur au. Põltsamaalt Ollika proovikast siiani on olnud pikk ja raske tee, kuid iga samm tõestab ennast varem või hiljem väärt olevat. Samal ajal on preemia saamine ka suur vastutus, sest järgmisel festivalil tuleb esineda päris oma muusikaga, mis loodetavasti tuleb väärikas Tiit Pauluse jäetud pärandile. Võtaks temalt hea meelega ühe või paar tundi," ütles Kill.

Viljandi kitarrifestival toimus esimest korda 2008. aastal eesmärgiga populariseerida ja arendada Eesti kitarrimängu. Tänaseks on sellest saanud rahvusvaheline festival, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodust kui välismaalt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: