Näitleja Harriet Toompere maalis endast autoportree läbi leivategemise ja maakodu

Seekordse saate "Autoportree" peategelane, Draamateatri näitleja Harriet Toompere viis saate tegijad päevaks oma maakoju, paika, kus ta teeb hoopis teistsuguseid asju ja mõtleb sootuks muid mõtteid kui teatris.

"Olen aru saanud, et õnn koosnebki argistest pisiasjadest, mitte glamuursetest pidudest või vägevatest juhtumistest," rääkis kahe poja ema tema jaoks olulistest tõdedest ja lisas, et vahel võib kaunitest looduse värvidest saada tõelise naudingu.

Nii leiab Harriet just maakodus aega ka leiva küpsetamiseks, mille retsepti sai ta päranduseks kolleegilt.

"Jah, Arvo Kukumägi pühendas mind oma leivateo saladustesse, tegi mulle koguni koolituse, mis kestis kaks päeva, et saaksin selgeks, mis annab hea maitse." Harriet lisas, et kaunistab tänutäheks siiani oma leivad pealt nelja näpuotsaga vajutatud auguga nagu Arvo Kukumägi hüüdnimes Kuku tähti.

Harriet Toompere pälvis tänavu Eesti teatri aastapreemia, naiskõrvalosatäitja auhinna rollide eest eest lavastustes "Praegu pole aeg armastamiseks" R.A.A.A.M. ja "Ivanov" Eesti Draamateater.

Laupäeviti eetris olev saatesari "Autoportree" sünnib koostöös Kultuurkapitaliga, et tutvustada tippe nende kaheksast valdkonnast – kirjandus, helikunst, kujutav ja rakenduskunst, arhitektuur, näitekunst, audiovisuaalne kunst, rahvakultuur ning kehakultuur ja sport. Ja näidata seda, kuidas Kultuurkapitali toel meie andekad inimesed ja nende lennukad tegemised Eestile kõikjal kuulsust toovad, kust need ideed sünnivad, mis neid meid ümbritseva juures kõnetab ja miks. Näiteks on Kultuurkapital panustanud näitekunsti valdkonda sel aastal koguni 2 miljonit eurot.

Järgmistes saadetes maalivad endast autoportreed tõlkija Adam Cullen, kirjanik Maarja Kangro, sisearhitekt ja õppejõud Hannes Praks, laulupidude korraldaja Aet Maatee, kunstnik Kaido Ole, filmirežissöör Moonika Siimets ja näitleja Tõnu Kark.

Saadete autorid on Katrin Viirpalu ja Janet Õunapuu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: