Hannes Praks "Autoportrees": tänapäeva inimesel napib kohaloleku oskust

{{1541159520000 | amCalendar}}

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks maalis endast "Autoportree" läbi oma töö õppejõuna ja mesitarude hooldamise. Ta leiab, et mesilastelt on palju õppida.

Sisearhitekt Hannes Praks peab presidendi lossi juures mesilasi, mis on tema jaoks ühelt poolt hinge paitav hobi, teisalt aga põlvkondade ülene traditsioon. "Minu perekonnas on niimoodi, mina isa küll polnud õpetaja, aga ta pidas mesilasi. Ka mu vanaisa oli õpetaja ja pidas mesilasi. Ja päris kindel on see, et mu vanaisa isa oli õpetaja ja pidas mesilasi," kirjeldas Praks. Teadmine, et neli põlve on traditsioon püsinud, on tema jaoks müstiline.
 
Mesilaste puhul võlub teda kollektiivsus ja ühise eesmärgi nimel tegutsemine. "Tänapäeva postmodernistlik inimene on tuntud egoist ja mesilane on täielik vastand. Ma näen oma tudengite pealtki, kui raske on tegelikult, kui kerge on nagu kõigil teha omette tööd ja kui raske on teha koostööd," lisab Praks.
 
Mesilastega tegeledes peab olema täielikult kohal ja see on Hannes Praksi sõnul oskus, mida tänapäeva inimesel napib. "Me oleme nostalgilises minevikus või muretseme tuleviku pärast, et saaks ikka see pangalaen makstud. Või oleme läbi sotsiaalmeedia kellegi teise minevikus, läbi piltide, tekstide ja mõtete," kirjeldab Praks.
 
"Autoportree" on eetris laupäeval kell 20 ning valmib koostöös Kultuurkapitaliga. 2013. aastal pälvis Hannes Praks Eesti Kultuurkapitali aastapreemia Tartu Ülikooli Narva Kolledži eest. 2017. aastal tunnustas arhitektuuri sihtkapital aastapreemiaga tema arhitektuurialast tegevust Arhitektuurikoolis. Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital toetab arhitektuurivaldkonda igal aastal 1,4 miljoni euroga. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: