Kunstnikud mõtestavad rahvuslust moekunstivahenditega

Foto: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Balti jaama ootepaviljonis on avatud Artishoki Biennaali näitus, kus kunstnikud mõtestavad rahvusluse temaatikat moekunstivahenditega.

Kuraator Sten Ojavee palus kaheksal kunstnikul mõelda sellele, mida tähendab rahvuslus tänapäeval, mida tähendab eestlaseks olemine, kogukonda kuulumine ja kuidas riided sellele kaasa aitavad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jaanus Samma, Tanja Muravskaja, Kärt Ojavee, Dimitri Gerasimov ja mitmed teised tuntud kunstnikud tulid välja omapäraste ideedega, mida omakorda mõtestasid üheksa erinevatel elualadel tegutsevat kirjutajat.

"Küsimused eestikeelsetest ja venekeelsetest inimestest, kuulumisest, eesti-vene, vene-eesti, see on Dima Gerasimovi teostes näha väga ilusasti. Kärt Ojavee on uurinud rahvuslust nii nagu see peaks väljenduma rahvarõivais, aga samuti, kuidas kuulumine ja identiteet võiksid väljenduda kaasaegseis spordirõivais, kommertsrõivais. Väga huvitavad on ka Jaanus Samma tööd, ristates omavahel ühelt poolt Eesti rahvariide 19. sajandi talurahva rõivad, teiselt poolt elemendid, mis on ajalooliselt homoseksuaalsete meeste kas taunitud või mittetaunitud seksuaalkohtumistega tualettides," kirjeldas antropoloog Gustav Kalm.

Kümme aastat tagasi sündinud näituseformaat seob omavahel kunstnikke ja kirjutajaid ja katsetab mänguliselt nende omavahelise suhtega.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: