Tanja Muravskaja uurib fotonäitusel Tuglaste koduaeda

Foto: Tanja Muravskaja

Seos inimese ja aia kui väikese loodusmudeli vahel on eksisteerinud alati. Kumu näitusel Aiapagu seab kunstnik Tanja Muravskaja dialoogi kirjanik Friedebert Tuglase ja tema abikaasa omal ajal hoolsalt ülespildistatud kauni koduaia tänaste vaadetega.

Kuraator Elnara Taidre ütles "Aktuaalsele kaamera", et teda inspireeris viis, kuidas Tuglased oma ilmelist aeda dokumenteerisid, pildistades ja portreteerides oma aias kasvavaid taimi mitte kui klantspilti vaid sõpru.

Näitus jätkub Kumu hoovi ehitatud aianurgas, kus fotod avanevad vaatajatele mitte albumit lehitsedes, vaid neid liivast välja puhastades. "See näitus ühendabki fotot kui ühelt poolt omamoodi dokumenteerimisviisi, teisalt kui lugude jutustamise viisi ja kolmandaks vaatab fotot kui poeetilise kogemuse loomise viisi," sõnas Taidre ja rõhutas, et foto kui selline kasvab Tanja Muravskaja tõlgenduses kahemõõtmeliselt pildilt keskkonnaks, mis kutsub enda sisse. 

Näitus jääb Kumu näitusesaalides avatuks kuni 27. oktoobrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: