Betti Alveri kirjandusauhinna pälvisid Triin Paja ja Raul Oreškin

Parimale ilukirjanduslikule debüüdile antava Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas Tartu Kirjanduse Majas välja 2018. aasta auhinnalaureaadid. Preemia läks tänavu jagamisele Triin Paja ja Raul Oreškini vahel.

Triin Paja luulekogu "Nõges" pälvis tähelepanu oma kujunditihedusega ning Raul Oreškini jutukogu "Kui ma vananen..." paelus züriid oma läbivalt stabiilse stiili ja ulmelisusega.

Nominentide hulgas olid ka Hanneleele Kaldmaa luulekoguga "Oliver", Kristel Algvere luulekoguga "Merehurmarohi" ja Vootele Ruusmaa luulekoguga "Tavaline Don Quijote".

Sel aastal tehti valik ligemale 70 teose hulgast.

Alates 1990. aastast välja antav auhind on läinud oma ajaloo jooksul jagamisele viiel korral. Viimati juhtus see 2016. aastal, kui preemia pälvisid korraga nii Andris Feldmanis romaaniga "Viimased tuhat aastat" kui ka Silvia Urgas luulekoguga "Siht / koht".

Betti Alveri kirjandusauhinda annab igal aastal välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond. Poetessi testamendi kohaselt pälvib selle parim hingedepäevade vahelise perioodi jooksul ilmunud debüütteos luule- või proosavallas. Preemiasumma on tänavu 2000 eurot ja pärineb Eesti Kultuurkapitalilt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: