Tõnis Saadoja isikunäitus tegeleb mälestuste ja isikliku ruumiga

Tõnis Saadoja isikunäitus Hobusepea galeriis "Saabumine paberist linna" tegeleb ruumiga, kuid see ruum on tinglik ning asub kusagil mälestuste ja unenägude piiril.

Saadoja tehniline lahendus, millega ta sentimentaalse laetuse loob, on lihtne. Kunstnik on lähtunud ühest vanast diapositiivist, mille ta kuvas papile. Tema maalid väljendavad valitud kohti sellest mälestuspildist ja igaüks neist hakkab jutustama justkui oma lugu. Saadoja maalidele on omane teatud soe tonaalsus, pildipinna murdumine toob aga sisse nihkeid, mis tuttavat reaalsusastet veidi võõristavad.

"Ta ei ole nüüd kuigi narratiivne ja kindla alguse või kindla lõpuga. See saabumise mõiste on ka tegelikult pandud sellise tagamõttega, et see justkui reserveeriks võimaluse sama seeriaga jätkata, ja ma arvan, et see tinglikkus ja mingisugune selline ebamäärasus, see on teadlik mingites tõlgenduslikes momentides," ütles Saadoja "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: