Rein Pakk kunagistest koomiksitest: see oli pöörane poliitiline ebakorrektsus

Kaante vahele on pandud sada omal ajal populaarset päevakoomiksit. 1990. aastate keskel tellis toimetaja Mart Juur kahelt filmitudengilt - Rein Pakult ja Rainer Sarnetilt - Hommikulehte ja Nelli Teatajasse igapäevase karikatuurisarja.

Mehed lõid kokku üle 800 koomiksi ja karikatuuri, neist sadakond allesjäänut on nüüd saadaval ühiste kaante vahel, vahendas "Aktuaalne kaamera". Koomiksite sünd oli lihtne: mehed said iga nädal paki värskeid pressifotosid, millest lõikasid välja avalike elu tegelaste kõnekaid kujusid, kleepisid neid omavahel kokku ja lisasid saadud pildile võimaliku teksti.

Rein Pakk nõustus, et tegemist oli teatud mõttes kultuurihuligaanlusega. "See on pöörane poliitiline ebakorrektsus, mis nendest piltidest vastu õhkub," sõnas ta ja kinnitas, et samas pole selles kübetki pahatahtlikkust. "Pildid on siiamaani üsna kõnekad ka täiesti apoliitiliselt, sest me Raineriga lähtusime pigem kui dramaturgid ja lavastajad neid pilte tehes, mitte kui päevakajalised satiirikud."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: