Rein Pakk: inimene tõrjub ebameeldivaid asju oma elus kuhugi mälusoppidesse

Foto: ERR/Ülo Josing

Lavastaja ja näitlejana tuntud Rein Pakk räägib oma uues ja esimeses raamatus "Aja teenistus" tõsielul põhineva loo eesti noormehe elust
nõukogude armees. Autori sõnul on raamatus kirjeldatud karmidest ja kohati isegi eluohtlikest lugudest hoolimata tegu siiski ladusa ja lõbusa lugemisega.

Pakku ajendas mälestusi nõukogude sõjaväest kirja panema režissöör Andres Maimiku plaan teha samateemaline film, vahendas "Aktuaalne kaamera". Filmi lõpuks küll ei sündinud, kui tehtud märkmetest sai kokku Rein Paku debüütraamat.

"Mul on väga hea meel, et ma just praegu selle kirjutasin, sest tegelikult on need väga kõnekad protsessid, mis praegu maailmas toimuvad, sarnased ja vastanuvad tollele 30 aasta tagusele ajale," tõdes Pakk ja lisas, et asjad, mis juhtusid, olid ikkagi päriselt väga hullud ja hirmsad. "On täiesti loomulik, et inimene tõrjub ebameeldivaid asju oma elus kusagile mälusoppidesse, selles mõttes oli see ka teraapiaülesanne neid sealt välja võtta."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: