ERR.ee video: Mart Juur esitles Rein Paku lõbusat sõjaväeraamatut

{{1542540420000 | amCalendar}}
Foto: Lauri Kulpsoo

15. novembril esitles Mart Juur näitleja, dramaturgi ja saatejuhi Rein Paku raamatut "Aja Teenistus". Kultuuriportaal filmis sündmust.

Tegemist on tõsielul põhineva jutustusega eestlasest noormehe ajateenistusest nõukogude armee lõpuaastatel. Avameelselt ja detailitäpselt kirjeldatud hirmsatele, kohati lausa eluohtlikele oludele vaatamata – või koguni just nende kiuste – on tegemist väga ladusa ja lõbusa raamatuga, mis mõeldud kindlasti mitte pelgalt endistele ajateenijatele. 

"Ma ei püüdnud kirjutada mingit rindemeestekat, vaid pigem midagi śvejk-meets-mikita-meets-mindfulness vaimus," ütles Pakk.

Terav satiir ja autorile omased ootamatud arutluskäigud loovad üllatavalt põnevaid sildu tänapäevaga, avades samas huvitava nurga alt meie lähiajalugu. Kirjanik ise on nimetanud "Aja Teenistust" rännakuks kõigi maade proletaarlasi ühendavast maailmast hoopis uude, kõigi maade tarbijaid ühendavasse maailma.

Värskenurgalise ühiskonna- ja kultuurikriitika kõrval on tegemist üllatava ja omanäolise eneseabikirjandusega.

"Aja Teenistus" on Paku esimene ilukirjanduslik raamat, varem on ta kirjutanud näidendeid ja stsenaariume, lühijutte ning arvamusartikleid ja kolumne.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: