Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kes lahkub, kes tuleb: Vanemuine muudab näitlejate koosseisu

Foto: Postimees, Scanpix

Teater ei pikendanud kolme praeguse näitleja lepingut ja omal soovil on lahkumisest teatanud kaks näitlejat. Vastukaaluks tuleb teatrisse järgmisest hooajast tööle aga lavakunstikooli lõpetavalt kursuselt seitse näitlejat.

Vanemuise teater otsustas draamajuht Tiit Palu ettepanekul ja teatrijuht Toomas Petersoni kinnitusel mitte pikendada lepingut näitlejate Markus Luige, Martin Kõivu ja Eva Püssaga, vahendas Aktuaalne Kaamera.

Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson märkis, et näitlejate ring on umbes kakskümmend inimest. "Neist kolm on sellised, kellega lepingut ei pikendata," kinnitas Peterson. "On see põhjus siis see, et lavastajatel on neile viimasel ajal vähe tööd anda või on see seotud tulevikuplaanidega, seda ma kommenteerida ei saa, aga see on normaalne vahetus."

Näitlejate sõnul neile otsus lepingut mitte pikendada suure üllatusena ei tulnud.

Mõni nädal tagasi toodi välja ka info justkui oleks lõpetatud leping Vanemuise pika-aegse lavastaja Ain Mäeotsaga, täna kinnitavad nii Mäeots kui ka teatrijuht, et tegemist oli segadusega ja Mäeotsa lepingut pikendati kahele aastale.

"Puhas kommunikatsioonihäire, seda, et näitlejatel lepingud rutiinselt lõpevad ja tuleb saata teade, et leping lõpeb, see pool korjati ajakirjandusest üles. See pool, et sel samal hetkel selle sama laua taga rääkisime ka tema järgmistest lavastustest ja kõigest sellest, see pool enam huvitaval kombel uudisesse ei jõudnud," räägib Peterson.

Omal soovil on teatrist lahkumise soovi avaldanud näitleja Ott Sepp ja näitleja-lavastaja Rein Pakk.

Vastukaaluks on järgmisest hooajast teatriga liitumas mitmeid uusi tegijaid. Lavakunstikooli lõpetavast Tiit Ojasoo juhendatavast kursusest tuleb Vanemuisesse tööle 7 noort näitlejat. Lisaks liituvad teatriga Endla näitlejad Piret Laurimaa ja Sten Karpov ning lavastaja Andres Noormets.

Toomas Petersoni sõnul muutub teatri suund:"Me pöördume rohkem ansamblimängu poole. Me üritame kasutada vähem külalisi, et just inimesed saaksid seda koostöö tunnet lavastusest lavastusse."

Uute Vanemuise näitlejaga esimene lavastus peaks publiku ette jõudma augustis.

 

 

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: AK uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: