Galerii: Tallinna Jaani kiriku galeriis avati Anu Raua näitus "Issaristike"

Reedel, 7. detsembril avatakse Tallinna Jaani kiriku galeriis Anu Raua isikunäitus "Issaristike".

Anu Raud on kunstnik, kes on oma loometeel ühendanud rahvakunsti, selle kogumise, säilitamise ja väärtustamise. Oma talendi, oskuste ja kogemuse kaudu on ta väljendanud seda tekstiilikunstis gobeläänvaipades.

Tallina Jaani kiriku galerii näitusel saab näha vaipu, mis on kunstnikul viimaste aastate jooksul valminud. Eksponeeritud on suurvaip "Isamaastikud" (2018) ning vaibad "Linnulaul" (2018), "Kaapekakk" (2018) ja "Suurem neist on kukeke" (2016). Näha saab ka mitmeid juba Anu Raua klassikasse kuuluvad töid, näitekskunstniku enese "Vapivaipa" (2001).

Näituse pealkiri "Issaristike" on inspireeritud Jaani kirikus permanentselt eksponeeritud vaibast. Kõnealune vaip Jaani kiriku idaseinal (altarist paremal) on kirikus üleval juba aastast 2013. See on pühendatudkunstnik Anu Raua emale Valda Rauale. Nagu paljude oma vaipade, nii ka vaiba "Issaristike" juurde on kunstnik kirjutanud luuletuse.

Kunstnik Anu Rauda jääb ka pärast tema isikunäitust meenutama altari kõrval olev gobeläänvaip "Issaristike",mälestades aegade ja põlvkondadetöökat siduvust hooles ja armastuses.

Kunstnik on pühendanud näituse oma ristiema Lindale, kes saab näituse avapäeval saja-aastaseks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: