Freddy uuest Psychoterrori plaadist: ei ole mõtet end kindlatesse raamidesse seada

Ligi 30 aastat tegutsenud eesti punkrocki lipulaev Psychoterror avaldas uue albumi "Käärid", kus 16 loo hulgas ei ole mitte ühtegi klassikalist punklugu.

Kultuuriajakirjanik Valner Valme nimetab Psychoterrori uut stiili psych-blues-pungiks. "Nad on 27 aastaga end nii tihkeks komboks mänginud, et neil on hull gruuv sees," sõnas ta ja kinnitas, et Psychoterror on sellele vaatamata endiselt metsik. "Freddy vokaali ja nende lugude ülesehituse metsikus tugineb aga uuele motoorsele gruuvile."

Psychoterrori solisti Freddy Grenzmanni arvates pole mõtet end kindlatesse raamidesse seada, vaid pigem võiks avardada maailmapilti. Mõjudena toovad Grenzmann ja bändi bassist Lauri Leis välja nii ABBA kui Motörheadi, kuid samas on ka Eesti muusikast palju ilusat, näiteks Artur Rinne.

Freddy Grenzmanni lüürika pole uuel albumil enam nii otseselt punkrokilikult vihane, vaid on muutunud kujundlikumaks ja poeetilisemaks. Uue plaadi esitluskontserdid on 14. detsembril Tallinnas ja 15. detsembril tartus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: