ETV2 toob eetrisse värske portreefilmi "Enam kui elu"

enam kui elu
enam kui elu

ETV2 toob eetrisse portreefilmid Eesti kultuuriloojatest. Täna saab vaadata dokumentaalfilmi "Enam kui elu" Freddy Grenzmannist, kes on Eesti viimane rokkstaar ja punk-rock ansambli Psychoterror laulja.

Sel kevadel toob 2016. aastal välja kuulutatud portreefilmide konkurss vaatajate ette oma esimesed viljad. Eesti filmi instituudi, Eesti kultuurkapitali ja rahvusringhäälingu ühisrahastusel valmivad filmid portreteerivad Eesti silmapaistvaid kultuuriloojaid, teadlasi, sportlasi, ühiskonnaelu mõtestajad.

"Enam kui elu" näitab, et nähtus rokkstaar asub tavanormidest väljaspool, on suurem kui elu. Freddy kohta võib tunnustavalt öelda, et ta ei ole normaalne - ei laval ega ka elus. Freddy looming ja elu on samaväärsed, tal on alati kõik mängus.

Freddy teeb huvitavaks mitte seltskondlik või tekstuaalne mängumõnu, vaid mängupandu suurus, täielik enesekaotuse võimalikkus ja aimatava inimliku või metafüüsilise ahastuse sügavus. See on lugu viimasest ehedast rokkstaarist ja poeedist, tema tööst ning ühe punkansambli anatoomiast.

Filmis astuvad üles "Psychoterrori" liikmed Lauri Leis, Margus Müil, Sven Liba, Sven Kimmel, muusikaspetsialistid Siim Nestor, Valner Valme, Raul Saaremets, Koit Raudsepp jt. Režissöörid Taavi Arus ja Indrek Spungin, pilt ja montaaž Taavi Arus, heli Indrek Soe, animatsioon Bop Animation, produtsent Pille Rünk, tootja Allfilm.

Portreefilmided Eesti kultuuriloojatest on jäädvustatud lavastaja Kalju Komissarov, režissöör-operaator Rein Maran, punkpoeet Freddy Grenzmann, vitraažikunstnik Dolores Hoffmann, vaimulik ja tõlkija Vello Salo ning helilooja Tõnu Kõrvits.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: