Ülo Pikkovi esimene isikunäitus on austusavaldus filmile kui materjalile

Ülo Pikkov.
Ülo Pikkov. Autor/allikas: Erakogu

Galeriis Positiiv avatakse 14. jaanuaril Ülo Pikkovi esimene isikunäitus "Kõik on hästi, kallis!". Väljapaneku aluseks on mahakantud filmijäägid, kulunud kinofilmide alguse ja lõpu rakordid, mis ei ole kunagi olnud mõeldud vaatajatele esitamiseks.

Ülo Pikkov on aastaid kogunud filmilintidele jäädvustatud tehniliste markeeringutega materjali, mis on mõeldud projektorioperaatori abistamiseks. "Audiovisuaalne kultuur levib ja areneb jõudsamalt kui kunagi varem ja nii on klassikaline filmilint sunnitud taganema digitaalsete lahenduste ees," sõnas ta ja selgitas, et filmilint, mis kunagi oli filmi sünonüümiks, kannab täna eelkõige nostalgia- ja minevikuassotsiatsioone. "Enamasti lõpevad filmid tiitriga "The End" ning pärast seda film kaob. Kui digitaalsed filmid nii lõpevadki, siis filmilindile jäädvustatud lood mitte: pärast lõputiitrit jätkub film veel umbes 4‒6 sekundit. Soovin näidata filmilindi emulsiooni- ja värvikihtide olemust, erinevaid kadreeringuid ning filmikoopia korduvast esitamisest tekkinud kulumisjälgi." 

Ülo Pikkov on olnud 20 filmi režissöör ja 7 filmi produtsent. Eesti Joonisfilmis on tal režissöörina valminud näiteks animafilmid "Peata ratsanik" (2001), "Ahviaasta" (2003), "Elu maitse" (2006), "Dialogos" (2008), "Ada+Otto" (2013) ning Nukufilmis "Keha mälu" (2011). Ta on saanud mitmeid tunnustusi ja auhindu rahvusvahelistel filmifestivalidel.

Näitus on galeriis Positiiv avatud kuni 1. veebruarini, valikut väljapanekust näeb Pärnu fotofestil 23. jaanuarist kuni 23. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: