Suri "Õlimäe õite" kangelanna ema Ksenia

Ema Ksenia filmis
Ema Ksenia filmis "Õlimäe õied". Autor/allikas: SA Eesti Filmi Instituut

Filmirežissöör Heilika Pikkov teatas Facebookis oma filmi "Õlimäe õied" portreteeritava ema Ksenia lahkumisest. Ema Ksenia oli eestlannast nunn Jeerusalemmas Õlimäel vene õigeusu kiriku kloostris.

"Eile lahkus meie hulgast ema Ksenia. Ta oli 90-aastane, vaim tugevam, kui kunagi varem," kirjutas Heilika Pikkov.

"Kui septembris viimati kohtusime, siis ütles ta mulle esimese asjana nõnda: "Ma ei liigu enam, ma ei näe ja ei kuule õieti enam, aga muidu on kõik allright!". Peale sõjaaegset põgenemist Eestist Saksamaale ja sealt Austraaliasse, suundus ta elu teises pooles Jeruusalemma. Issanda Taevaminemise klooster oli ema Ksenia koduks 30 aastat. Meie teed ristusid siis, kui tema oli 82 ja mina 28-aastane. See kohtumine muutis minu elu. Ja küllap ka ema Ksenia oma, sest temast jäävad alatiseks kõnelema nii film Õlimäe õied - Flowers from the Mount of Olives kui raamat "Minu Jeruusalemm". Täna sängitavad kloostri õed ta Õlimäe mulda. Ema Ksenia ütles alati, et mahajääjad nutavad enda ja mitte enam lahkunu pärast. Lahkunu on juba Jumala juures, teda aitavad vaid hingepalved."

Dokfilmis "Õlimäe õied portreteeritakse Jeruusalemmas Õlimäel asuva Issanda Taevaminemise kloostri eestlannast nunna, ema Ksenjat. Idee õigeusu kloostris elavast eakast nn väikse skeema nunnast film teha tekkis režissööril Eestis, kus nunn käib korra aastas inimestele hingeabi andmas.

"Õlimäe õied" valmis 2013. aastal. Selle režissöör ja stsenarist on Heilika Pikkov, produtsent Ülo Pikkov, helilooja Sven Grünberg ning operaatorid Heilika Pikkov ja Astrida Konstante.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: