Ülo Pikkov koondas filmijäägid näituseks: kaadrites nähtav elu on mind inspireerinud

Režissöör Ülo Pikkov on aastaid kogunud mahakantud filmijääke, kulunud kinofilmide alguse ja lõpukaadreid, mis pole kunagi olnud mõeldud vaatajatele esitamiseks. Nüüd on valitud kaadritest pandud kokku näitus Pelgulinnas asuvas väikeses fotokunsti galeriis Positiiv.

Kuraator Kristel Schwede sõnul sai näitus "Kõik on korras, kallis!" alguse ajakirjas Positiiv ilmunud artiklist, kus Pikkov oma armastust filmi kui materjali vastu kirjeldas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui siin hakata tähendusi ja sümboleid tekitama, siis saab siin põnevaid lugusid välja võluda enda jaoks," kommenteeris Schwede näitust.

Kui digiajastu filmid lõppevadki lõpukaadritega, siis filmilint kerib pärast lõputiitreid veel neli kuni kuus sekundit edasi. Eksponeeritud kaadreid elustavad kulumisjäljed, emulsiooni- ja värvikihid. "See on nagu austuseavaldus filmile kui materjalile. Omal ajal jättis iga filmi näitamine sellele oma jäljed. See on nagu inimene, kelle näol on kortsud või mõni puu, mis on vana ja pragunenud, konarlik. Ka siin kaadrites on näha aja ja elu kulgu ja see on mind inspireerinud," tõdes Pikkov.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: