Galerii: esilinastusid neli esimest filmi "Eesti lugude" uuest hooajast

Kinos Artis toimus 9. jaanuaril nelja esimese "Eesti lugude" uude hooaega kuuluva lühidokumentaali esilinastus. Esimene film neist - Ruti Murusalu "Annika Laats. Risti aarded" - jõudis vaatajate ette juba möödunud aasta lõpus, teised kolm filmi on ETV ekraanil esmaspäeviti kell 20.00. Avaldame nelja esimese filmi sünopsised.

"Annika Laats. Risti aarded"
Režissöör: Ruti Murusalu
Oli eetris 25. detsembril ETV-s, kordus 13. jaanuaril kell 19:20 ETV-s

Risti kirikuõpetaja Annika Laats ei karda võitlusi, olgu nende vallandajaks kultuuriväärtused, koguduse hoole alla võetud pagulased või dogmaatilised arusaamad usust ja inimesest.

"Kliimapagulased"
Režissöörid: Maria Kivirand, Robi Uppin
Eetris 14. jaanuaril ETV-s

Ave Nahkur on eestlaste seas ülipopulaarsete Meie Küla Eitede joonistuste looja. Pikkadest ja rõsketest kodumaa talvedest räsituna ostustas ta elus kannapöörde teha ning koos oma perega aseda elama Kanaaridel paiknevasse La Gomera saare mägikülla. Dokumentaalfilm räägib sellest, milline on kliimapagulase elu eksootilisel paradiisisaarel.

"Kütt"
Režissöör: Kaupo Kruusikauk
Eetris 21. jaanuaril ETV-s

Martin Kasesalu ehk Mats (40) on kirglik autogrammikoguja, elav spordientsüklopeedia ja andunud jalgpallifänn. Oma elu on ta sättinud nii, et muu elu autogrammikogumist ja spordi jälgimist ei segaks.

Matsi eriline kirg on kõikvõimalikud Venemaa ja Ida-Euroopa endised spordistaarid, kelle puhul ei pea ta paljuks neid ka isiklikult üles otsida, et saada järjekordne väärt autogramm. Lisaks sellele satub ta kõikvõimalikele kummalistele spordivõistlustele nagu näiteks laste kiiruisutamise meistrivõistlused Peterburis, Tallinna Mõõk, veteranide tennisevõitlused. See on film totaalsest kirest, mis uurib, kas hobid võivad tänapäeval juba asendada tavapäraselt töötegemisele kuluvat aega. Kas osasaamine võõraste spordisangarite eludest on ka omamoodi eskapism?

"Sõda igavatele seintele"
Režissöör: Sasha Heifets
Eetris 28. jaanuaril ETV-s

Filmis kohtuvad tänavakunst, start-up maailm ja leiutamine. Film räägib sellest, kuidas rakendada tehnoloogiat uue ajastu kunsti loomisel ja jälgib Tartu idufirma  tähelendu San Franciscos. SprayPrinteri ambitsioon on võita tagasi reklaami poolt reostatud linnaruum ja katta värviga kõik igavad seinad maailmas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: